وبلاگ

0تا100 استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام یا همان Instagram Story چیست؟

همانطور که از اسم آن مشخص است، استوری اینستاگرام در واقع یک داستان کوتاه است. یک داستان که به کمک مجموعه‌ای از تصاویر و فیلم‌ها روایت می‌شود و می‌تواند تمام اتفاقاتی که نهایتاً در طول ۲۴ ساعت برای یک فرد می‌افتد را به تصویر بکشد. در طول این ۲۴ ساعت، هر کسی که شروع به تماشای استوری شما بکند، به ترتیب زمان و از ابتدا تا انتها، این تصاویر و ویدئوها را خواهد دید و در واقع، تمام وقایع ثبت شده توسط شما را مرور می‌کند.

در استوری می‌توان تصاویر و ویدئوها را با افکت‌های مختلف جذاب کنید، شکلک‌های مختلف روی آنها بیندازید، رنگ‌آمیزی‌شان کنید و …

 

آیا می‌توان استوری دیگران را به‌صورت مخفی دید؟

بعضی افراد دوست دارند به صورت مخفیانه استوری‌های افراد را ببینند بدون اینکه متوجه شود.

برای اینکه استوری‌هارو مخفیانه ببینید دو راه وجود دارد:

راه اول:

می‌توانید استوری قبل از استوری موردنظر را ببیند بعد اینترنت خود را خاموش کنید اینستاگرام، شما وقتی پست‌ها یا استوری‌ها را نگاه می‌کنید به طور خودکار چند پست و استوری بعد و قبل را دانلود می‌کند (البته اینستاگرام تنظیمانی دارد که شما می‌توانید مشخص کنید که محتوا را جلوتر دانلود کند یا نه) شما با اینترنت خاموش می‌‌توانید استوری طرف را ببینید بدون اینکه متوجه نگاه کردن شما شود.

 

راه دوم:

استوری مورد نظر را پیدا کرده و استوری کنار آنرا باز کنید که به شما این امکان را می‌دهد که بطور زیر چشمی استوری مورد نظر را مشاهده کنید!

در حالی که در استوری قبلی و یا بعدی استوری مورد نظر هستید، صفحه را به آرامی به سمت راست/چپ بکشید ولی صفحه را رها نکنید و در همان استوری بمانید. با این کار شما

می‌توانید قسمتی از استوری شخص مورد نظر را ببینید.

 

راه سوم (ابزار های آنلاین)

سایت های زیادی در زمینه مشاهده استوری‌های اینستاگرام بصورت مخفیانه و سایر خدمات مربوط به اینستاگرام وجود دارند که محبوب ترین آنها شامل سایت‌های زیر می شوند.

1. Storiesig: به سایت storiesig.com بروید، نام کاربری شخص مورد نظر را وارد کنید، اگر شخص مورد نظر استوری داشته باشد این امکان را خواهید داشت که استوری را مشاهده یا دانلود کنید. این سایت یکی از معروف‌ترین ابزار‌های آنلاین در این زمینه است.

2. Story Insta: به سایت storyinsta.com بروید، نام کاربری مورد نظر را وارد کنید، اگر حساب مورد نظر استوری داشته باشد می‌توانید آنرا دانلود کنید.

3. Story Downloader: یک ابزار عالی برای مشاهده استوری اینستاگرام Instagram Story Downloader است که کاملاً رایگان است و روی تمامی دستگاه‌ها کار می‌کند.

 

 استوری‌ها، ۸۰ برابر پست‌های عادی دیده می‌شوند

 

 

 

هر استوری اینستاگرام فقط ۲۴ ساعت طول عمر دارد. این یعنی آنکه بعد از یک روز، استوری شما به طور کامل از صفحه اینستاگرامتان پاک خواهد شد و دیگر هیچ‌کس به آن دسترسی نخواهد داشت. با اینحال، همانطور که احتمالاً فهمیده باشید، در طول ۲۴ ساعت یک استوری، شما می‌توانید به طور مداوم به عکس‌ها و ویدئوهای آن بیفزایید.

نگران شدید؟ پس بگذارید هر چه زودتر خیال شما را راحت کنم.  لزوماً قرار نیست تمام زحمات خود شما بعد از ۲۴ ساعت برود. چرا که شما امکان ذخیره و نگه داشتن این داستان‌ها را نیز دارید. به علاوه، باید به این نکته دقت داشته باشید که پاک شدن استوری‌های اینستاگرام در حقیقت یک ویژگی بسیار جالب و مفید است.

 

 

امکانات ابزاری استوری  اینستاگرام برای جذاب‌ترکردن استوری

 

برای اینکه بتوانید تمام صفحه را با یک قلم مو رنگ کنید (این رنگ می‌تواند کم جان و پشت آن قابل دیدن باشد) کافی است انگشت خود را روی صفحه نگه دارید.

 

اینستاگرام در حالت پیش فرض، رنگ‌های محدودی را به شما نمایش می‌دهد. اما شاید شما بخواهید فراتر از این گزینه‌ها بروید و دقیقاً رنگ مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. برای اینکار کافی است روی یک از گزینه‌های رنگ انگشت خود را نگه دارید تا پالت مربوط به انتخاب رنگ برای شما باز شود.

 

افزودن متن به استوری

امکان دیگری که می‌خواهم اینجا در مورد آن حرف بزنم، امکان افزودن نوشته‌های مختلف است. که یعنی شما می‌توانید نوشته‌های خود را در هر جایی از صفحه، با هر رنگ و اندازه‌ای که دوست دارید، قرار دهید. هنگام نوشتن یک متن، درست مثل قلم، شما می‌توانید اندازه و رنگ متن خود را مشخص کنید. همچنین با گرفتن یک متن با دو انگشت، می‌توانید آن را به هر طرف که خواستید بچرخانید. به علاوه، جهت چینش متن و سبک آن هم قابل انتخاب هستند. برای افزودن متن به یک تصویر، شما می‌توانید از آیکون متن استفاده کنید یا آنکه به هر جا از صفحه که می‌خواهید متن در آن قرار بگیرد، یک ضربه بزنید.

 

استفاده کردن از استیکرهای جذاب و متنوع استوری

استوری اینستاگرام یک ابزار قدرتمند دیگر به اسم برچسب (sticker) هم دارد که به شما اجازه می‌دهد شکلک‌ها و آیکون‌های متنوعی را به عکس‌ها یا ویدئوهای خود بچسبانید.

 

چگونه کسی را در استوری خود مخاطب قرار دهیم؟

همانطور که می‌دانید، در اینستاگرام با استفاده از نشانۀ @ می‌توان افراد دیگر را مخاطب قرار داد (یا به اصطلاح mention کرد). با اینکار، برای آنها یک اعلان خواهد رفت تا متوجه شوند شما پستی برایشان منتشر کرده‌اید. در استوری اینستاگرام نیز مشابه همین قابلیت برای شما وجود دارد.

برای مخاطب قرار دادن یک فرد در پست استوری، کافی است یک متن بر روی پست خود قرار دهید و در این متن از همان نشانه @ استفاده کنید. با اینکار، دقیقاً مشابه یک پست عادی، اینستاگرام پیشنهادهای مختلف را به شما نشان خواهد داد و می‌توانید فرد مورد نظر خود را از بین گزینه‌ها پیدا کنید و او را مخاطب پست خود قرار دهید. دقیقاً مثل پست‌های عادی، پس از انتشار استوری هم، مخاطب شما مطلع خواهد شد که نامش در استوری اینستاگرام شما استفاده شده است.

 

 

فیلترهای صورت در استوری اینستاگرام چگونه استفاده می‌شوند؟

فیلترهای صورت یکی از قابلیت‌های جدیدی هستند که اینستاگرام با الگوبرداری از اپلیکیشن‌های مشابه، به لیست امکانات خود افزوده است. این فیلترهای صورت هنگام ساختن استوری هم در دسترس شما خواهند بود و به لطف هوش مصنوعی و قابلیت تشخیص چهره، به شما اجازه می‌دهند تاج‌های متنوع، بینی‌های حیوانی، کلاه و بسیاری چیزهای دیگر را بر روی صورت خود قرار دهید.

تفاوت فیلترهای صورت با سایر قابلیت‌های ویرایشی که قبل از این به آنها اشاره کردیم این است که فیلترهای صورت را می‌توانید قبل از گرفتن تصویر یا شروع فیلم خود، بر روی آن اضافه کنید. برای این منظور، کافی است بر روی دکمه صورتکی که پایین، در سمت راست صفحه قرار گرفته است، ضربه بزنید.

 

 

چگونه استوری اینستاگرام را دوباره ببینیم؟

زمانی که استوری فردی را دیده‌اید و حالا برای دومین بار می خواهید آن را ببینید؛ چند راه حل وجود دارد.

  • راه حل اول این است که ابتدا وارد پیج کاربر شوید و بر روی پروفایل (تصویر) کلیک کنید. اگر مدت زمان استوری تمام نشده باشد؛ استوری را دوباره می توانید مشاهده کنید.
  • راه حل دوم این است نوار استوری را به جهت عکس پروفایلتان حرکت دهید. می بینید که به آخرین استوری‌ها رسیده اید و در پایان می توانید استوری‌هایی را که دیده اید دوباره ببینید. در این حالت دایره‌ی رنگی به رنگ خاکستری تبدیل شده است.

نکته: شما هر چند بار که بخواهید می توانید یک استوری را مشاهده کنید. آنچه که مهم است این است که استوری‌ها بعد از 24 ساعت از بین می روند.

 

مشاهده آمار بازدید یک استوری اینستاگرام

بعد از آن که داستان خود را شروع کردید، مطمئناً دوست دارید بدانید که چند نفر آن را دیده‌اند. اینستاگرام جواب این سوال را خیلی راحت به شما می‌دهد. کافی است استوری خود را باز کنید و آمار هر کدام از تصاویر یا فیلم‌ها را که می‌خواستید، روی آن که هستید، انگشتتان را به سمت بالا بکشید. به این ترتیب نه تنها می‌توانید تعداد بازدیدهای استوری خود را ببینید، بلکه متوجه می‌شوید چه کسانی آن را تماشا کرده‌اند.

ذخیره یک استوری و اشتراک گذاری آن بین عکس‌های اصلی صفحه‌ شما

برای اینکه استوری خود را ذخیره کنید تا بعد از ۲۴ ساعت حذف نشود، کافی است روی تصویر پروفایل خود کلیک کنید و زمانی که استوری شما باز شد، در پایین سمت راست صفحه، گزینه “…” را انتخاب کنید. سپس دکمه ذخیره را فشار دهید.

توجه داشته باشید که اینستاگرام به شما دو نوع امکان ذخیره سازی برای استوری‌ها می‌دهد. اولین راه این است که فقط یک عکس یا ویدئو از استوری خود را ذخیره کنید. دومین راه هم این است که تمام استوری را نگاه دارید. در حالت دوم، اینستاگرام، داستان شما را تبدیل به یک ویدئو خواهد کرد. از نظر من، این قابلیت اینستاگرام واقعاً جالب است. چرا که به شما اجازه می‌دهد یک مجله ویدئویی از ماجراجویی‌های خود داشته باشید

به علاوه، همانطور که قبل از این هم توضیح دادم، شما می‌توانید پست‌های استوری خود را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. فقط کافی است بعد از زدن دکمه “…”، گزنیه share as a post را انتخاب کنید. به این ترتیب، صفحه اشتراک گذاری پست اینستاگرام باز می‌شود و شما می‌توانید پست مورد نظر را، دقیقاً مانند یک پست معمولی اینستاگرام، قبل از انتشار، ویرایش کنید.

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید