وبلاگ

چگونه در اینستاگرام پست و استوری بزارم؟

چرا پست و استوری در اینستاگرام بگذارم؟

پست گذاشتن در اینستاگرام یعنی اینکه شما بتوانید محتوایی را یه طور دائم در پیج خود قرار دهید، البته اینستاگرام قابلیت حدف پست و یا آرشیو آن را دارد و شما هر وقت که خواستید می‌‌توانید پست را از صفحه خود بردارید.

استوری بیشتر برای به اشتراک گذاشتن اتفاقات روز و محتوای آن بستگی به موضوع پیج شما دارد مثلا فردی که پیج آموشی دارد محتوایی که تولید با فردی که پیج سرگرمی یا بلاگری دارد متفاوت می‌باشد.

تفاوت استوری با پست چیست؟

استوری فقط 24 ساعت در پیج می‌ماند البته اگر استوری خود را داخل هایلایت قرار دهید تا هر وقت که خودتان حذف نکنید در پیج قابل مشاهده است، اما پست دائمی است.


البته ممکن است این تنظیمات، محل قرارگیری یا بودن و نبودن برخی از ابزارها در گوشی‌های مختلف متفاوت باشد


آموزش گذاشتن پست در اینستاگرام چگونه است؟

برای گذاشتن پست (عکس یا ویدیو) :

1-ابتدا برنامه اینستاگرام خود را باز کنید

2-در نگاه اول شما یک منوی را در قسمت پایین اپلیکیشن مشاهده می‌کنید که از پنج بخش تشکیل شده است که به ترتیب از چپ به راست عبارتند از :

 

  1. پنجره فید
  2. پنجره اکسپلور (جستجو)
  3. پنجره فعالیتپنجره پست
  4. پنجره پروفایل

3-برای انتخاب پست آیکون مثبت (+) را لمس کنید.

4-در صفحه‌ای که باز شده می‌توانید از گالری، عکس یا ویدیوی خود را انتخاب کنید.

5-با لمس این قسمت می‌‌توانید در لحظه عکس بگیرید و منتشر کنید.

6-اگر می‌خواهید چند عکس یا ویدئو و یا ترکیبی از آنها را به اشتراک بگذارید و بصورت آلبومی برای کاربر نشان داده شود این گزینه را لمس کنید.

7با زدن این گزینه وارد قسمت بعد می‌شوید.

8-دراین قسمت می‌توانید افکت مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعدی را لمس کنید.

9-سپس می‌توانید در این قسمت کپشن هشتگ و لوکیشن خود را وارد کنید.

 

 

چگونه در اینستاگرام استوری بگذارم؟

برای اینکه در اینستاگرام استوری بگذارید چند راه وجود دارد

راه اول

1-می‌توانید از گالری خود عکس یا ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس با زدن اشتراگ گذاری همه شبکه‌های اجتماعی که در گوشی خود دارید و فعال هستند به شما پیشنهاد میدهد شما استوری را انتخاب کنید سپس در وارد اینستاگرام شما می‌شود و با لمس شما در این قسمت استوری اشتراک گذاری می‌شود

راه دوم

1-در قدم اول از منو کاربری وارد برنامه اینستاگرام شوید.

2-دقیقا در بالای صفحه، کنار استوری هایی که دوستان شما آپلود کرده اند، تصویر پروفایل شما وجود دارد که در کنار آن یک علامت + وجود دارد که زیر آن Your Story نوشته شده است.

3- اینک بر روی آن کلیک کنید. همزمان با کلیک دوربین گوشی شما فعال می شود. اگر شما قصد دارید تا تصویری از گالری را در اینستاگرام آپلود کنید، تنها کافی است انگشتتان را از پایین صفحه نمایشگر گوشی قرار دهید و سپس به سمت بالا بکشید. در این مرحله تصاویر و ویدیوهای اخیر گالری شما بالا خواهند آمد و می توانید آنها را انتخاب کنید.

4-بعد از انتخاب تصویر، اینک می توانید بر روی آن کلیک کنید. بعد از کلیک بر روی تصویر با استفاده از امکاناتی که در بالای صفحه قرار دارند می توانید تصویر را ویرایش کنید. برای مثال می توانید متن دلخواه، ایموجی دلخواه و… را وارد کنید. همچنین اگر انگشتتان را از سمت چپ به راست یا از راست به چپ بکشید، می توانید به راحتی لایه عکس را ادیت کنید.

5- بعد از انجام کارهای پایانی اینک باید گزینه “Your story” را از قسمت انتها بفشارید تا استوری شما آپلود شود.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید